„Tato spolupráce s hasiči Dambořic, Žarošic a Násedlovic nás stále nutí se zlepšovat,“ řekl starosta sboru Lukáš Tesařík. Uhřičtí hasiči vlastní zásahové vozidlo Tatra 815 a dokonce i dvě přenosné motorové stříkačky. V roce 2014 zakoupili ještě dopravní automobil značky Iveco Daily.

Sbor dobrovolných hasičů v Uhřicích vznikl pátého února 1899. Letos tedy oslavil už stodvacáté výročí. Do sboru v počátku vstoupilo třiatřicet činných a jedenáct přispívajících lidí. U prvního požáru sbor zasahoval sedmého května 1900 v Žarošicích.

Slavnostním dnem se ale stal 14. říjen 1926, kdy vedení obce předalo nadšencům nové skladiště, o které požádali už o čtyři roky dříve.

Vzdělávají se i v muzeích
Mladí hasiči z Uhřic se pravidelně účastní specializovaných soustředění. Při nich navštěvují zázemí hasičských sborů, kde poznávají výstroj a techniku. V minulosti zavítali také do hasičského muzea. „Aby toho vzdělávání ale neměly děti moc, vydávají se rovněž do zoologických zahrad či různých zábavních a sportovních parků,“ informoval starosta sboru Lukáš Tesařík.

V polovině sedmdesátých let Uhričtí získali dopravní auto, dnes už legendární Robur. Spolehlivý pomocník jim sloužil téměř až do Sametové revoluce.

Od roku 1985 uhřičtí hasiči pořádali přípravná jednání na stavbu nové požární zbrojnice. Zajišťovali také potřebný materiál. Stavbu zahájili v květnu roku 1986, dokončili ji o rok později.

Po roce 2000 se mládež zapojila do velké ceny okresu Hodonín ve hře Plamen. Sbor je dnes především nositelem kulturních tradic. Pořádá Benátskou noc, Martinské hody a zapojuje se i do ostatních akcí v obci.