V tomto týdnu pobavil děti ze základní školy ve Svatobořicích-Mistříně. Podle něj je možné, aby člověk dělal to, co má nejraději a jeho práce pro něj byla zároveň i koníčkem. „O zábavu jde především. Lidé tráví nejvíce svého času v práci. Je proto dobře, když se do ní těší," konstatuje jednatřicetile­tý muž.

Oříškem může být kouzelník pro policii. I pro hasiče. Netají se totiž tím, že krade a navíc velmi rád rozdělává v přírodě oheň. „Sebrat někomu peněženku z kapsy při představení je běžné. Pak mu ji samozřejmě vrátím," ubezpečuje bavič. Běžnou reakcí na takový kousek je oznámení, že v peněžence chybí pět tisíc „To říkají samozřejmě z legrace," směje se mentalista.

Ženám však jejich pouzdra na peníze nekrade. Nikoliv z galantnosti, ale z praktičnosti. „Dámy mají obvykle ty tlusté peněženky s kapsičkami, a také je nenosí v kapse, ale v kabelce. Takže když už, tak vezmu raději celou kabelku," vysvětluje Vosáhlo.

K práci ho inspiroval kouzelník v televizi. „Viděl jsem ho v jednom pořad a řekl si, že budu jako on. Když jsem svůj úmysl oznámil rodičům, vzali ho na vědomí. V mých sedmi letech pochopili, že jsem opravdu odhodlaný a myslím to vážně. Dva roky jsem na tom totiž skutečně trval a doma dělal řadu pokusů a hloupostí," vzpomíná muž.

K desátým narozeninám pak dostal kouzelnickou knížku. Nadšení se ho drželo i po dobu dospívání a neopustilo jej ani na vojně. Nyní se kouzlením živí, čímž se snaží dokázat, že je možné skutečně všechno. A že se zvláštními schopnostmi se člověk nerodí. „Vždycky jsem čekal na jakýkoliv film, v němž byly triky s kartami či kouzla. Třeba kvůli deseti vteřinám jsem si nahrál celý snímek a potřebnou scénu jsem si přehrával stále dokola. Snažil jsem se přijít na to, jak se to dotyčný dělá. Většinu jsem tak odkoukával, dvě taková hospodská kouzla mě naučil také táta. A dělám je dodnes," popisuje svou cestu Vosáhlo, který vystudoval gymnázium.

S oblibou jezdí na vodu, na vandry a pro skupinu asi devadesáti lidí pořádá psychovýlety. „Jedním z takových bylo například nocování pod širákem uprostřed havířovského kruhového objezdu. Jednou jsme zase osm hodin putovali korytem řeky až k jejímu prameni," říká mentalista, jenž píše knihy o tom, jak dostat humor do podnikání. Cizí mu není ani sport.