Letošní ročník měl mezinárodní účast. Do kulinářského souboje se totiž zapojil i tým Klub moravsko-rakouských kuchařů. „Vaříme divoký guláš lázeňského šviháka. K přípravě jsme použili vepřové maso," popsal člen klubu Erich Ševčík. Narodil se v Rakousku, ale dvacet let již žije v České republice.

V předcházejících ročnících se účasnil jako soutěžící, letos ale Josef Sopko jenom chutnal. „Zatím mě žádný guláš ještě neoslovil. Jsou málo dochucené a řídké, skoro jako polévka. Chybí tomu drive. Trochu mě štve, že jeden stánek prodává zvlášť chleba za pět korun," zhodnotil Sopko.

Naopak Mirce Salajové z Břeclavi chutnalo. „Dala jsem si daňčí guláš od týmu obecního úřadu. Je moc dobrý," řekla Salajová.

Z největší dálky přijeli myslivci z Pálkovic poblíž Frýdku-Místsku. „Vaříme z daňka, kterého jsem ulovil. Máme recepturu, s níž jsme u nás několikrát zvítězili," přiblížil myslivec Petr Kuchař.

Výtvory šestnácti týmů hodnotila porota, ale i návštěvníci. Vítězem se podle hodnocení poroty stal tým Obecňáci z prušáneckého obecního úřadu se Starostovým gulášem, druzí skončili myslivci z Velkých Bílovic, vařící srnčí guláš a jako třetí se umístila Partička.

Diváci však za nejlepší považovali myslivce z Pálkovic, hned za nimi Partičku z Mlýnské a podobně jako porota umístili na třetí příčku Partičku. „Mohlo se uvařit čtyři sta až čtyři sta padesát litrů guláše," odhadl prušánecký starosta Lubomír Zahradník.