Toho baví propojovat různé umělecké žánry v jeden celek. Osvěží to pořad, dostane úplně nový náboj a rozměr. „V tomto případě nejen estetický, ale také morální,“ podotýká Danajovič.

V programu, který bude v neděli téměř uzavírat čtyřdenní festival, představí slovácké soubory. Spolu s nimi bude na pódiu tvořit trio umělců. Mezi nimi i ilustrátorka a oděvní návrhářka Zuzana Osako, autorka kolekce českých reprezentantů pro olympiádu do Tokia. "Ráda maluji folklorní motivy, pohyb a tanec. A to budu malovat po celé čtyři dny Slováckého roku. Navíc jsem ráda, že v neděli můžeme podpořit děti v kyjovské nemocnici," svěřuje se Osako.

Mezi pětici tvůrců patří i Lenka Jurečková, jejíž dílo zdobí bývalou kyjovskou mlékárnu. „Maluji při hudbě a ráda se zapojuji do dobročinných akcí. Navíc mne zaujal program, který spojuje celé Slovácko,“ přibližuje Lenka Jurečková s tím, že na jejím obrazu se zřejmě objeví muži z Horňácka.

Tvořit bude i zlínský specialista na graffiti Michal Filák a.k.a ProroK. Tři díla už do aukce věnovali Dalibor a František Borovcovi. Na ty už je možné v dražbě portálu Aukro.cz přihazovat už od 11. srpna. "Toto první kolo aukce poběží do devatenáctého srpna. Po skončení Slováckého roku se pak budou na stejném portálu dražit obrazy zbývajících tří autorů, které vzniknou přímo na pódiu," vysvětluje za pořadatele Pavel Růžička.