„V úvahu přichází syntetická ledová plocha, kterou je možné provozovat i při vyšších teplotách, nebo chlazená ledová plocha s chladicím zařízením a ekologickým chladivem. Větší zájem u radních vyvolala druhá varianta, která je pro uživatele komfortnější a nabízí lepší zážitek z bruslení,“ uvedl mluvčí radnice Josef Horníček s tím, že nevýhodou druhé varianty jsou vyšší náklady na pořízení a provoz.

Opozice: Nezodpovědný krok

Kluziště by mělo ještě letos odčerpat z rozpočtu města čtyři miliony korun. „Jde o velmi nezodpovědný krok, zvláště když neznáme veškeré ekonomické důsledky nemoci Covid-19. Určitý propad v rozpočtu avizovala i vláda,“ řekl opoziční zastupitel a právník Vítězslav Krabička.

Jak doplnil, jde o investici, která je v tomto roce zbytečná. „Souhlasil bych s ní v době, kdy má město dostatek finančních prostředků, aby se pro občany udělalo něco nového. Navíc máme zimní stadion, takže mnohem levnější variantou by bylo pro letošní období kolem vánočních svátků rozšíření hodin pro veřejné bruslení, které by mohlo být zdarma,“ nabídl alternativu Krabička.

Vinobraní ve Strážnici.
Po festivalu zrušili také vinobraní, kvůli opatřením proti koronaviru