Matúšová vyrábí umělecké sklo metodou fusingu, což je vlastně spékání plochého tabulového skla. Princip spočívá v tom, že se dvě ploché tabule přiloží k sobě a spečou se. Pokud má každá z nich jinou barvu, vytvářejí se různé vzory, které mohou například nahradit vitráže.

Autorka používá materiály, které kombinuje se sklem. Pro docílení plastického efektu používá drti, které barevně slaďuje. Do obrázků zasazuje i barevné prvky, které si sama připravuje. Obraz dotváří gravírováním nebo pískováním, které zvýrazní hlavní kontury tvarů.

Tato technika vyžaduje velkou trpělivost a soustředění, je velmi náročná a pracná. Je třeba dodržovat určitý technologický postup, dobu tavení i chlazení skla. Proces vzniku obrazu tak trvá třeba i několik týdnů.

Fusing je jednou z nejstarších technologií zpracování plochého skla. Nejznámějšími mistry umění fusingu byli Římané a Egypťané.

Výstava je ale doplněná díly vytvořenými další zvláštní technikou: enkaustikou. Jde o antickou techniku malování horkým voskem, při jejímž použití se kvalitní pravé včelí vosky mísí se stálobarevnými pigmenty vysoké kvality a odolnosti.

Tuto techniku si mohou dokonce někteří návštěvníci vyzkoušet. Musejí být ale žáky školy, která výstavu navštíví. Umělkyně je po domluvě ochotná do muzea přijet a techniku školákům ukázat. Nechá ji děti i vyzkoušet. Některé školy toho využily hned v prvních dnech výstava, která končí až 18. ledna.