Právě krajští zastupitelé před několika dny schválili půlmilionovou dotaci na výstavbu a vybavení učebny pro zhruba pětatřicet školáků. Město zase investuje do základů. „Naši školu loni zasáhlo tornádo a venku nám zničilo všechny prvky pro výuku v přírodě. Máme 550 žáků, pětadvacet tříd a budeme rádi, když nám v letních dnech, kdy je ve třídách horko, nová učebna poskytne příjemné útočiště. Chceme se v ní zaměřovat na přírodovědu, děti tam budou moct třeba pozorovat ptáčky,“ sdělil ředitel školy Antonín Slezák.

Kvůli požáru u hodonínské elektrárny byla část města bez proudu.
Tisíce lidí bez proudu. Hodonín zažil výpadek kvůli požáru u elektrárny

Novinka bude mít také hydrometeorologickou stanici, zelenou stěnu se solární závlahou či projektor napojený na externí kamery. „Chytrá venkovní učebna bude unikátní už svým technickým řešením: s variabilní plochou pro výuku, zasunovacím pódiem a posuvnými zástěnami, díky kterým půjdou prostory přizpůsobit různému využití i počasí,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Alena Knotková s tím, že jde o pilotní projekt.

Jak ji doplnil hejtman Jan Grolich, učebna má být nejen velmi moderní, interaktivní, ale také udržitelná. „Měla by fungovat jako takový showroom, kam se můžou jezdit inspirovat i další školy. Děti budou praxí poznávat, jak je důležitá ekologie a výuka bude venku mnohem zábavnější,“ hejtman.