Nyní tak pokračuje směrem obyvatelům Kyjova osvětová kampaň o systému Corrency. Právě díky němu mohou místní získat až čtyři sta korun ve formě lokální měny corrent, a to jen díky registraci.

„Kapacita občanů, kteří mohou získat čtyři sta correntů a padesátiprocentní slevu u místních obchodníků přihlášených do systému je dva tisíce. Máme tedy místo pro dalších patnáct set občanů města,“ informovala členka organizačního týmu pro podporu lokální ekonomiky Barbora Vaculíková.

Týmu se podařilo sehnat na tento jedinečný projekt osm set tisíc korun ze soukromých zdrojů. V Kyjově se zatím do něj přihlásilo dvacet obchodníků. „Dalších pět máme před podpisem,“ doplnila Vaculíková.

Zaregistrovaní lidé měli původně začít nakupovat v novém systému lokální ekonomiky u svých živnostníků už od nejbližšího pondělí. To však vzhledem k současné pandemické situaci ještě nebudou moci.

„Registraci a start projektu v Kyjově budeme z epidemiologických důvodů odkládat, až se otevřou obchody, tedy ideálně až bude PES 3. Na změnu pravidel jsme schopni pružně zareagovat a odstartovat systém Corrency v řádu dní hned potom, co to covidová situace a vládní nařízení dovolí,“ vysvětlila Vaculíková.

Systém má fungovat jednoduše a nemá být technologicky náročný. Lidem tak má k jeho využití stačit klasický mobilní telefon bez nutnosti připojení k internetu. Novinka má podle tvůrců pomoci lokálnímu obchodu, který je oslabený dopady koronavirové pandemie.