Ta je venkovním vzdělávacím centrem Archimedes nadšená. „Líbí se mi tady ten neuvěřitelný pokrok v možnostech interaktivního vzdělávání současných i budoucích generací žáků základních škol. Je to něco, co bych si sama přála dříve pro sebe a jednou pro své děti. Je tady fantastická možnost, jak být propojen s dalšími třídami po celém světě. Myslím si, že je to úžasná motivace i pro výuku cizích jazyků,“ řekla v Hovoranech Deníku Taťána Kuchařová.

Na učebnách z Hodonína se jí líbí i jejich praktičnost. „Je velmi inspirativní, jakým způsobem je učebna postavená. Velice se mi líbí i možnost využívat zdejší bylinky pro jídelnu, a hlavně že bude takovou společnou třídou, která je přírodní, ekologická a která bude žáky opravdu učit cíle udržitelného rozvoje, čímž se jako dlouhodobá ambasadorka zabývám,“ vysvětlila Kuchařová.

Oslavy výročí 130 let od založení Sboru dobrovolných hasičů ve Strážnici.
Hasiči ve Strážnici slavili sto třicet let, představili i třicetimetrový žebřík

Zároveň připomněla i propojenost s hodnotami důležitými pro budoucnost Země. „Máme jen tuhle planetu. Všichni bychom se měli snažit ji spíše opečovávat, ne ji ničit. Ať je to v rámci přírody, znečištění vody nebo mezilidských vztahů, včetně toho, jak se dokážeme postarat o stárnoucí generaci. Velice bych si tak přála, aby novou učebnu využívala i starší generace, aby tady vznikaly mezigenerační projekty mezi žáky a penzisty a aby tady mohla být výuka školy třetí generace,“ přiblížila možnosti bývalá miss Česka i Země.

Zároveň uvedla, že vzdělávací centra Archimedes jsou celosvětově unikátním projektem. „Je pro mě velká čest být ambasadorkou a šířit toto poslaní dál, nejen po České republice ale i ve světě,“ doplnila Kuchařová.

Zdroj: Deník/Petr Turek

V Hovoranech byla zároveň u křtu nové vůně učeben Archimedes spolu s podnikatelkou z hovoranskými kořeny Marikou Sokol, která mimo jiné v Řecku pěstuje aloe. „Super. Chápu, že by vůně měla být osvěžující, nabuzující, což splňuje. Zároveň je lehce dezinfekční. Vůně je velice příjemná, možná bych přidala trochu více meduňky,“ dodala ambasadorka.