O tom už v úterý informovali v Kyjově. „Bohužel, v posledních dnech kluziště připomíná spíše bazén. Vyhlídky na další bruslení jsou podle předpovědi počasí mizivé, proto se už teď loučíme s tímto zimním sportem,“ informovala mluvčí kyjovské radnice Denisa Mazourková.

Led mizí také z hrací plochy kluziště v areálu městského stadionu ve Vracově. O závěru bruslařské sezony informoval ve středu Deník vracovský starosta Petr Fridrich.

„K dnešnímu dni jsme provoz na kluzišti pro sezonu 2023/2024 ukončili. K tomuto rozhodnutí nás přiměly nepříznivé klimatické podmínky, kdy se teploty posledních dní pohybují výrazně v plusových hodnotách a ani dlouhodobější výhled neslibuje návrat k zimnímu charakteru počasí. Mrzí nás to, obzvláště když jsou nyní jarní prázdniny, ale bohužel se nedá nic dělat. Všem návštěvníkům bych chtěl poděkovat za pochopení a přízeň a těšíme se na viděnou v sezoně 2024/2025,“ sdělil starosta.

Bruslaři ve Veselí mají ještě několik dnů

To bruslaři ve Veselí nad Moravou mají ještě několik dnů k dobru. Mohou si tak ještě užívat kluziště v novém prostoru na rekonstruovaném náměstí Míru. To se podle oficiálního webu kluziště bude zavírat jedenáctého února, tedy po nedělním provozu.

Naopak na tradičním místě v Dambořicích je ledová plocha pro bruslaře dál k dispozici. „Zatím se držíme plánu udržet kluziště v provozu do neděle pětadvacátého února,“ sdělil z Dambořic správce Jaroslav Bukovský.

Strouhaný sýr z Lidlu ve Veselí nad Moravou  obsahoval okem viditelnou plíseň.
Inspekce našla eidam s plísní v Lidlu. Prodával ho obchod ve Veselí nad Moravou

V provozu zůstává také nové kluziště v Mutěnicích, podle informací z Facebooku tamní ledové plochy, pokud počasí dovolí, tak bude otevřeno i ve čtvrtek na odpolední veřejné bruslení.

Jihomoravští hydrometeorologové podle informací ze svého webu předpovídají na únor poměrně teplé počasí, přes den s nejvyššími odpoledními teplotami mezi osmi až dvanácti stupni Celsia, a to až do neděle.

Zdroj: Deník/Petr Turek

A jaká byla bruslařská sezona tam, kde už skončila, konkrétně v případě Kyjova? „Nejsilnějším měsícem bruslařské sezony byl prosinec, kdy kluziště navštívilo téměř 3200 návštěvníků, což je o tři sta více než vloni,“ sdělila Deníku mluvčí kyjovské radnice.

Jak připomněla, lidé si mohli zabruslit na Štědrý den, první i druhý svátek vánoční, stejně tak i na Silvestra a Nový rok. „Největší zájem o bruslení byl mezi svátky, tedy v posledním prosincovém týdnu. Nejvíce lidí za celou sezonu dorazilo devětadvacátého prosince, a to konkrétně 344,“ upozornila Mazourková s tím, že v lednu se už návštěvnost trochu snížila. „Kluziště v tomto měsíci navštívilo 2407 lidí. Nejsilnějším lednovým víkendem z hlediska návštěvnosti byl víkend třináctého a čtrnáctého ledna, kdy kluziště navštívilo 342 lidí,“ dodala mluvčí.