Pískoviště čekala kompletní úprava. Ta byla naplánovaná tak, aby se stihl začátek školního roku, což se obci zdařilo. „Nyní lze pískoviště zakrýt proti zvířatům, která na něj ráda chodí," řekl starosta. Budova školky se nachází na okraji obce, za ní jsou již jen pole.

Úprav se dočkaly i další části dvorku školy. Vznikl tam prostor pro jízdu na koloběžkách a tříkolkách. Díky sponzorskému daru přibyl ještě panel s bludištěm.

Dráty ve školní jídelně nevedly zdí, ale byly k ní jenom přichycené svorkami. „Svorky ale časem kvůli páře rezivěly. Proto jsme dráty nechali dát do krabic, které je kryjí, a také jsme vyměnili světla," doplnil starosta. Po úpravách má také jídelna nový nátěr.

Práce na venkovních úpravách u mateřské školky vyšly obec asi na sto deset tisíc korun, školní jídelna přidala k výdajům dalších pětašedesát tisíc korun. Vše šlo z obecní pokladny.

Školní budova vznikla v letech 1957 až 1960, provoz byl slavnostně zahájený prvního ledna 1960. První škola se ale v obci objevila už roku 1652.