Kvůli uzavření řady radnic totiž za kyjovskými úředníky přijeli lidé i z jiných okresů. „Náš městský úřad byl v tomto týdnu jedním z mála úřadů v širším regionu, který - i když jen v omezené míře - zůstal v provozu. Důsledkem toho si úřední záležitosti přijížděli do města vyřizovat lidé z okresu Hodonín, ale i mimo něj,“ potvrdil mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Ale i v Kyjově chtějí po neděli kvůli nebezpečí koronavirové nákazy omezit pohyb lidí a snížit tak riziko přenosu infekce. V pondělí a úterý se tak Městský úřad Kyjov zavře. „V pondělí 23. března, v čase od osmi do jedenácti, bude otevřena pouze podatelna v přízemí radnice pro příjem písemností.

Neodkladné záležitosti, prosím, řešte po předchozí telefonické či e-mailové domluvě,“ vyzval mluvčí s tím, že mobilní telefony na vedoucí jednotlivých odborů jsou na webu i facebooku města.

Lidé ze Slovácka darovali roušky zdravotníkům v kyjovské nemocnici. Foto Nemocnice Kyjov
Lidé ze Slovácka dávají kyjovské nemocnici stovky roušek pro zdravotníky

V provozu navíc zůstává krizová infolinka na čísle 518 697 401. „Tam jsme připraveni pomoci či poradit, s aktuálními bezpečnostními opatřeními, úředními záležitostmi, ale taky s příjmem žádostí o zajištění nákupu či vyzvednutí léků,“ doplnil Zdražil s tím, že o provozu úřadu v následujících dnech bude radnice informovat začátkem týdne. Předběžně se však očekává uzavření úřadu po celý týden. 

Sbírka v Hodoníně pro strádající děti v uprchlickém táboře na ostrově Chios.
Posílá věci strádajícím dětem. Pomoc však zastavila opatření proti koronaviru