„Veškeré informace, týkající se elektronického podání, lidé naleznou na internetových stránkách české daňové zprávy v sekci Daně elektronicky,“ uvádí Ministerstvo financí ve své tiskové zprávě.

Úřady i letos vyšly lidem vstříc, a to hned ve dvou případech. Prodloužily úřední hodiny a vyslaly také své úředníky do vybraných obcí. Na Hodonínsku se tak lidé mohli vyhnout frontám v Dubňanech, Ratíškovicích a Mutěnicích, na Kyjovsku ve Bzenci a Ždánicích a na Veselsku ve Strážnici a Velké nad Veličkou. Na Hodonínsku již výjezdy skončily. Ve Bzenci a Ždánicích mohou lidé ještě v pondělí zajít na Městský úřad, který bude otevřen do čtyř hodin. Ve Strážnici a Velké nad Veličkou také.

I přes prodloužení úředních hodin se úřady zřejmě ani letos nevyhnou frontám. Podle neoficiálních informací v minulém týdnu podalo přiznání pouhých pětačtyřicet procet podavatelů. Lidé by ale něměli mít s vyplňováním větší problémy, formulář zůstal totiž stejný jako loni.

Loni lidé také mohli využít prodlouženého data. „Oproti loňskému roku, kdy poslední možný den připadal na sobotu a daňové přiznání tak lidé mohli podat ještě v pondělí druhého dubna, nelze letos na toto prodloužení spoléhat,“ varuje tisková zpráva ministerstva financí.

Ministerstvo financí varuje před možnými sankcemy, které by mohly nedbalce postihnout.

Zuzana Černá