Jak dále nastínila, systém blokové očisty bude zahrnovat komplexní strojní i ruční úklid silnic, parkovišť, kanalizačních vpustí, chodníků a odstavných ploch ve vlastnictví města. Pro tento účel je celé město, včetně místních částí Zarazic a Milokoště, rozdělené do dvaačtyřiceti bloků. „Ty budou od dubna do října, pravidelně každý rok, podléhat blokové očistě zajišťované Službami města Veselí,“ uvedla mluvčí.

Policisté u Sudoměřic zadrželi převaděče s pěti nelegálními migranty.
VIDEO: Úspěšný zátah u Sudoměřic. Převaděč migrantů měl slíbených 400 euro

V příslušném úseku mají být vždy sedm dní před plánovanou blokovou očistou umístěny zónové dopravní značky zákaz stání s příslušným datem a časem. „Zónová značka označuje celou oblast, kde platí příslušný zákaz nebo příkaz vyplývající z vyobrazení značky. Omezení končí až u dalšího zónového značení! Jednat se tak může hned o několik ulic a parkovišť v příslušné zóně. Značení neruší jiná dopravní značení, jako je například křižovatka,“ upozornila Dufková.

Prvním termínem letošní blokové očisty ve Veselí nad Moravou je úterý 4. duben. Pracovníci začnou očistou náměstí Míru či Stolářské ulice. Harmonogram kdy a kde se bude čistit v prvních týdnech a kde hrozí odtah auta.Harmonogram kdy a kde se bude čistit v prvních týdnech a kde hrozí odtah auta. Pro zvětšení rozklikněte.Zdroj: se svolením MěÚ Veselí nad Moravou

Při nedodržení přechodného dopravního značení hrozí odtah vozidla a uložení pokuty. Majitelé, kteří včas neodparkují, se ale nemají bát toho, že své auto po odtažení nenajdou. Vůz se má totiž po dokončení očisty vrátit zpátky na místo, ale také už s lístkem o uložené pokutě. Bloková očista má začínat v sedm hodin ráno a končit daný den ve dvě hodiny odpoledne, a to vždy v úterky. „Prvním termínem letošní blokové očisty je úterý čtvrtého dubna. Bude se jednat o ulice Sokolovská (vnitroblok), Stolářská, náměstí Míru, Zbrodek, Karlova, Sudomírky,“ přiblížila mluvčí.

Dům dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou.
Moderní veselský Domeček je nastartovaný k přeměně ve středisko

Radnice už zveřejnila přehledovou měsíční tabulku očisty pro duben a začátek května pro prvních dvanáct bloků, vzhledem k možným vlivům počasí jde o orientační harmonogram. Ten budou navíc Veselané průběžně doplňovat. Přesné vymezení bloků, jednotlivých ulic a parkovacích míst, budou moci zájemci nalézt v mapovém portálu města.

„Na omezení související s blokovou očistou budou občané včas upozorňováni také prostřednictvím Veselských listů, místního rozhlasu a mobilní aplikace MUNIPOLIS. Její stažení do mobilního telefonu velmi doporučujeme,“ doplnila Dufková.

Při samotné očistě mají být na místě kromě pracovníků, kteří ji budou provádět, také strážník či asistent prevence kriminality.