Nyní v Zoo Hodonín pokračují přípravné práce, které zahrnují například bourání starých budov. Koncem minulého měsíce tak zmizelo zázemí s šatnami, stejný osud čeká pavilon akvárií. Náhradou se stanou nové domy.

Na podzim začne také výstavba nového vstupu, přístřešku pro kola a toalet. Náklady se pohybují kolem třiadvaceti milionů korun. „V této souvislosti předpokládáme dočasné uzavření zoo, pravděpodobně od října 2023 do jarních měsíců 2024, kdy dojde ke kolaudaci. O přesných termínech budeme návštěvníky informovat,“ přislíbil ředitel zoo Martin Krug na webových stránkách města.

Petr Přikryl nově vymaloval vstup do pavilonu primátů a terárií v hodonínské zoologické zahradě.
VIDEO: Zkrášlení zoo v Hodoníně, malíř Přikryl vymaloval vstup do pavilonu opic

Podzimní měsíce mají být rovněž startem pro vznik nového útulku pro psy. Celkem bude mít osmadvacet kotců, chybět nemá venkovní výběh a protihluková stěna. Cena přesahuje pětadvacet milionů.

Pavilon akvárii je v plánu počátkem příštího roku. Suma potřebná k jeho vytvoření je šestačtyřicet milionů. Jisté je, že původní druhy se již do Hodonína nevrátí, po tornádu našly azyl v jiných zahradách.

Mladí lvi berberští se poprvé představili návštěvníkům hodonínského zoologické zahrady.
Lvi berberští už jsou ve výběhu zoo Hodonín. Samci ještě dorůstá hříva

A proměna čeká i výběhy pro šelmy vedle pavilonu opic. Stávající prostory už nevyhovují podmínkám chovu. Prostor se zvýší na čtyři sta metrů čtverečních a mříže nahradí zeď s prosklenými průhledy.