Granule se do Bzence už podruhé dostanou díky projektu Pomozte naplnit misky v útulcích. „Krmivo nám ušetří peníze potřebné na ostatní vybavení a veterinární péči. Útulek má kapacitu na umístění deseti psů a třiceti koček a je neustále plně vytížený. Navíc je náš útulek soukromý a neustále se potýká s problémy, takže jsme vděční za každou pomoc. V současné době jsme ve značné finanční tísni,“ uvedla za útulek pro psy a kočky Radka Hájková.

Základní podmínkou pro získání daru byla účast útulku v dotazníkovém šetření. „Přestože tady všichni pracujeme bez nároku na odměnu, náš malý útulek potřebuje ročně kolem sto padesáti tisíc korun a je stále obtížnější peníze získat. Proto je pro nás práce všech, kteří se na akci podílejí, tolik potřebná a cenná,“ doplnila Hájková.

Podle ní pracovníci útulku přivítají i jakékoliv chovatelské potřeby, které jsou jim lidé ochotní věnovat. „Potřebujeme hlavně podestýlku pro kočky, desinfekci jako je SAVO a mycí prostředky, ubrousky, misky pro psy, obojky a vodítka a také piškoty, které používáme jako motivační prostředek pro pejsky,“ doplnila Hájková.