„Přijeli jsme na tuto akci podruhé. Poprvé nám nejvíce chutnal kančí guláš od myslivců, byl opravdu výborný a těším se na něj opět, stejně tak jako na dančí. Ochutnal jsem celkem sedm porcí, tedy více než polovinu, a na žádném nesmí chybět cibule,“ říká Jakub Janků, který přijel do Prušánek z Břeclavi.

Zmíněný kančí guláš chutná nejvíce i starostům z okolí. „Byl nejlepší, takže si jej dáme i nyní, ale ochutnám i ten segedínský,“ svěřuje se starostka Dolní Bojanovic Eva Rajchmanová, která stojí ve frontě na guláš hned za bývalým starostou Hodonína Jiřím Kolibou.

Kromě nich jsou na návsi stovky dalších lidí. Samozřejmě kvůli guláši. Těch mají na výběr celkem jedenáct, každého zhruba po dvou stovkách porcí. Nechybí kančí, dančí, hovězí ani vepřový. Nejvzdálenější kuchaři dorazili až ze severní Moravy a Slezska. „Jezdíme po různých gulášových akcích, tak jsme přijeli i do Prušánek, kde je výborná atmosféra. Většinou připravujeme jelení guláš, který je hodně oblíbený, ale jelikož tady vaří hodně myslivců zvěřinové, tak jsme chtěli nabídnout jiný, a to segedínský,“ přibližuje volbu Monika Starostková z manželského týmu Pindruše z Orlové. Základem pro jejich tři sta porcí je vepřová plec a kysané zelí.

Nový hodonínský starosta Libor Střecha.
Hodonín bude mít nového starostu. Chci zajistit městu stabilitu, říká Střecha

Gulášfest 2018:
** odborná porota **
1. Myslivci Prušánky
2. Kanci
3. Pekelníci

** návštěvnická porota **
1. Kanci
2. Myslivci Prušánky
3. Myslivci z Beskyd

Naopak domácí barvy hájí družstvo A je to, které servíruje bio maďarský guláš, v němž si návštěvníci pochutnávají na horňáckém hovězí. „Neděláme jej pro ceny, ale pro zábavu. A tentokrát je z voloviny,“ směje se Jaroslav Koliba.
Nejlepší je podle něj ke guláši pivo, úplně ideální pak z menšího soukromé pivovaru. „Tady je z Moravského Žižkova, a to nemá chybu,“ ukazuje na nedaleký stánek Koliba.

Svůj guláš připravuje také tým, který má domácí obecní znak na prsou a vede jej starosta Lubomír Zahradník. „Máme tradiční a osvědčený recept, v němž nemůže chybět cibule, česnek, patnáct kilo dančího masa, červené víno, sladká i pálivá paprika, pepř a sousta dalších ingrediencí,“ popisuje složení guláše starosta, jehož tým s ním jedenkrát zvítězil a dvakrát bral stříbro.

Letos mimořádně připravila místní Partička Archivní guláš 1918. „Je totiž ze stoleté krávy,“ žertuje tým, který má na kuchařských zástěrách heslo Trošku pepře, ať se vzepře. „Náš guláš jsme uvařili ke stoletému výročí Československa, takže v sobě má ducha republiky,“ vysvětluje Tomáš Kremr, kapitán družstva, které obvykle končí do třetího místa.

Oldřich Krejčí.
Zemřel kyjovský patriot, folklorista a vinař Krejčí. Bylo mu úctyhodných 104 let