Ten začal se zimním plaváním před šesti lety. „Byl jsem tehdy nemocný, uzdravil jsem se a doktorka mi řekla, že mám dobré srdce, které vydrží. Tak jsem začal, a to v květnu," přibližuje první otužilecká tempa Krejčiřík.

Řekl si, že bude chodit na Lužák, až do zamrznutí. „Zamrzlo a skončil jsem. Pak se mě začali ptát, kdy půjdu zase do vody. Začal jsem to brát vážně, tak jsem plaval a plaval, a to i když už byl na hladině led," pokračuje dnes třiašedesátiletý nadšenec.

Kolem mola si pak vysekal díru o rozměrech patnáct krát dva metry. „Vytvořil jsem si takový bazének. U Cihelny mám od obecního úřadu pronajatou buňku na převlékání, v níž mám topení a kde si můžu uvařit kafíčko či čaj. Otužilec totiž musí být poté, co vyleze z vody, v teple," upozorňuje.

Občas s ním chodí plavat i kamarád z Hodonína, který s sebou někdy bere také manželku. Podle lužického otužilce voda v Lužáku nepatří k nejchladnějším. „Nejstudenější je v brněnské Bystrci, kde se v únoru koná republikový šampionát. Voda tam má tak jeden stupeň, takže je vhodná pro vyplavávání mistrovských tříd," vysvětluje Lužičan.

Podle něj není ideální pro začátky otužování pod širým nebem prosinec. „Lepší je začít v květnu a postupně pobyt ve vodě prodlužovat. Pokud chodí člověk plavat každý den, tak si jeho organizmus zvykne a pak už mu ani nepřijde, že je voda studená. Navíc když je teplota vzduchu na nule, tak voda, která má dva stupně, mi připadá teplá," pousmál se Krejčiřík.

Ten tak už letos připravuje na Lužáku šestý ročník Ukončení plavecké sezony. „Ta první byla jen taková laická, protože jsem plaval jen já sám a kamarádi se přišli podívat. Druhý ročník byl větší, ve vodě jsme byli už dva a více diváků," vzpomíná.

Od třetí sezony začal spolupracovat s lužickou radnicí a pozval plavce z Brna a Břeclavi. Nakonec vyzkoušela studený Lužák čtyřicítka nadšenců. Letos už přislíbili účast členové oddílu zimního a dálkového plavání Fides Brno včetně mistryně světa Magdy Okurkové, jihlavští Ježci, amatérští plavci a řada republikových šampiónů. „Chodí spousta hostů. Všichni ti, kdo nechtějí ležet doma u televize, jdou na silvestra hodinu po poledni na Lužák," dodává Krejčiřík s tím, že pro příchozí bude nachystané svařené víno či štamprlička.