Přesně dvě stovky lidí odpověděly na zhruba dvacítku otázek týkajících se regenerace zmiňovaného sídliště. „Více se zapojily ženy než muži a převážně mladší lidé do věku pětačtyřiceti let. Téměř tři čtvrtiny lidí uvedly, že jsou na sídlišti spokojení, u zbývajících je to naopak,“ řekl k výsledkům mluvčí hodonínského úřadu Josef Horníček.

Jihovýchod
Ankety k regeneraci sídliště Jihovýchod se zúčastnilo 200 lidí.
Na místě bývalého hotelu 271 lůžek upřednostnili nová parkoviště.
Před Domem kultury chtějí dál zeleň a rozšířit ji o relaxační zónu i louku pro psy.
Vedení města připravuje opravu komunikace v Očovské ulici, víc parkovacích míst i stání pro kontejnery.


Podle hlasujících může například na místě bývalého hotelu 271 lůžek vyrůst parkoviště, parkovací dům nebo bytovka. Pozemky má už město ve vlastnictví. „Obyvatelé dali najevo, že pokládají za nutné řešit v lokalitě nedostatek parkovacích míst, která by sloužila jim i návštěvníkům města. Protože lokalita je blízko centra a dobře přístupná i pěším,“ doplnil Horníček.

Další si podle výsledků přejí na místě vybudovat naopak park s dětským nebo multifunkčním hřištěm, jiní navrhují výstavbu nových bytů.

Téměř shodně se obyvatelé vyjádřili k využití prostoru před Domem kultury, kde nyní jen roste tráva. „Většina dala přednost místu pro relaxaci obyvatel. Téměř shodně si přejí zachovat zelenou plochu a vytvořit parkové úpravy s dětským hřištěm,“ sdělil mluvčí. Mezi návrhy byly ale i požadavky na výstavbu parkovacích míst či podzemních garáží.

K zeleni před kulturním domem se přiklání i Pavla Šimová. O anketě nevěděla, ale představu má jasnou. „Travnatou plochu bych určitě zachovala, a protože si myslím, že pro děti je tam hracích prvků dost, přidala bych nějakou relaxační zónu pro dospělé. Uvítala bych i nějakou psí louku,“ řekla.

Názory obyvatel představitelé města posoudí a po zvážení prý zapracují do projektu přestavby. Už nyní ale zaměstnanci na stavebním úřadě schvalují částečnou úpravu lokality. „V tuto chvíli běží stavební řízení na opravu komunikace v Očovské ulici u základní školy. Koncem měsíce chceme žádat o dotaci,“ oznámil Jan Příkazký, zodpovědný za přípravu investičních projektů města. Přibudou nová parkovací místa i stání pro kontejnery na odpad, bezbariérové chodníky i zeleň.