„Jedná se o balíček prášků, jež jsou u nás běžně dostupné. Jeho hodnota je tři sta padesát korun. Konkrétně se v balíčku budou nacházet léky tišící bolest, léky proti nachlazení a masti a zásypy na rány,“ informovala koordinátorka hodonínské charity Ludmila Malá.

Lidé ale mohou přispět také na školní pomůcky pro děti žijící v dětském domově v Pietroasa Mare. „Blíží se Vánoce a naše děti dostanou spoustou dárků, které jim udělají velkou radost. Bylo by pěkné, kdyby si uvědomily, že ne všechny děti mají stejné štěstí. Proto jsme přemýšleli, že by mohly děti pomoci dětem, a to zakoupením školních potřeb v ceně dvě stě padesát korun pro jednoho žáka v Rumunsku,“ míní Malá.

Jak dodala, jedna třída by si mohla vzít pod patronát jedno dítě. Školáci ale mohou přispívat i na jednotlivé školní potřeby, které budou znázorněny na plakátu.

Podle vyjádření Malé dostala charita z Rumunska požadavek na sto balíčků se školními potřebami. Počet zakoupených balíčků mohou dárci posléze sledovat na internetových stránkách www.hodonin.caritas.cz, kde číslo pod usmívajícím se „smajlíkem“ bude vyjadřovat počet již zakoupených balíčků a jména dárců budou zveřejněny v seznamu. Během předávání školních potřeb budou děti vyfotografovány a fotky poputují dárcům.