Jeho základem je plastová nafukovací koule. Člověk vleze dovnitř a je vypuštěn na vodu. Na hladině se snaží chodit. Může zkusit kotrmelce či salta, zkrátka, co ho napadne.

Aquazorbing si nejdříve od deseti hodin dopoledne do půl jedné vyzkoušejí návštěvníci bohuslavického biotopu. „Do koule mohou vlézt jak jednotlivci, tak i dvojice. Vše bude pod dozorem profesionálního a proškoleného instruktora z Uherského Hradiště," zvou správci biotopu.

Podobná akce se uskuteční na kyjovském koupališti od jedné do tří hodin odpoledne. Vše se bude řídit zájmem návštěvníků. „Snad bude účast velká," těší se správci. Návštěvníci se na aquazorbing mohou zajít jen podívat nebo se před a po ukázkách vykoupat. „V úterý měla voda u nás na biotopu třiadvacet stupňů a ohřívá se dál a dál," lákají správci.

V areálu biotopu v Bohuslavicích se nachází vodní koupací plocha o rozměrech pětadvacet krát dvacet metrů a hloubce až 2,85 metru a dětské brouzdaliště. Biotop využívá rostlin v laguně ve tvaru potoka k přirozenému čištění vody bez přidání chemických a dezinfekčních prostředků. Letní koupaliště v Kyjově se může pochlubit bazénem pro plavce se skokanskými můstky a rozměry padesát krát dvacet metrů a bazénem pro neplavce s rozměry padesát krát patnáct metrů a dětským brouzdalištěm­. (rak)