„Kromě opravy chodníků jsme dobudovali kanalizace. Teď přijdou na řadu další chodníky v ulicích Sokolská, Pod Vinohrady a Těmická. Tam vyjde výměna dlažby a celková oprava asi na půl milionu korun. Hotovo má být do Bzenecké pouti, tedy do poloviny srpna," informoval bzenecký starosta Pavel Čejka.

Prioritou je podle něj ale základní škola. Její oprava vyjde na sedm a půl milionu korun. „Získali jsme na ni dotaci, její přesná výše však zatím není jasná," poznamenal starosta. Přesto, že budova stojí teprve dvacet let, oprava je už nutná. O peníze na ni žádala radnice už dříve, ale sehnat se je nepodařilo. „Nějaké opravy už jsme tak museli zaplatit ze svých úspor. Šlo například o výměnu oken v celé budově nebo o opravu stropů. Teď díky dotaci můžeme zateplit celou školu," řekl Čejka.

Změny se dočká i sportovní areál. „Tam opravíme střechu a vyměníme okna v kabinách a šatnách. Byla tam totiž ještě stará dřevěná a celému areálu chybělo zateplení, takže spotřeba plynu byla obrovská," vysvětlil důvody zateplení starosta. Jak dále uvedl, úpravou projde i cyklostezka na Vracov.

Bzenečtí připravují na příští rok i opravu mateřské školy. Nyní chystají její projektovou dokumentaci.

Na velkou rekonstrukci své dominanty Bzenec ale stále čeká. To, kdy se začne s opravami zámku, neví ale ani starosta. „První musíme udělat projektovou dokumentaci, kterou ještě nemáme. Do oprav jsme se chtěli pustit už dříve, ovšem náklady by nás zadlužily na několik let," dodal Pavel Čejka.