Volební urny se v obvyklých okrscích otevřou v pátek ve 14.00. Volební lístky by měli voliči obdržet tři dny předem. V sobotu musí lidé přijít nejpozději do 14.00. S sebou musí mít průkaz, kterým prokážou totožnost. Může se však stát, že i tak nakonec volit nebudou.

„Rozdíl oproti jiným volbám je v tom, že pokud volič nebude z nějakých důvodů, i třeba nedopatřením, v seznamu voličů, komise ho nemůže do seznamu dopsat. Neumožňuje to zákon. Dopsat může jen voliče, který má vyřízení voličský průkaz,“ upozornila na podstatnou změnu u voleb do Evropského parlamentu vedoucí Správního oddělení Krajského úřadu Jihomoravského kraje Eva Sychrová.

Volby se uskuteční přibližně ve stejném termínu ve všech sedmadvaceti členských zemích EU. Češi si opět zvolí čtyřiadvacet poslanců. Někteří kandidáti pozici obhajují. Na kandidátkách figurují jména jako Vladimír Železný, Jana Bobošíková, Vladimír Remek, Vlastimil Tlustý, Miroslav Sládek či Jaroslav Zvěřina nebo Ivo Strejček.

Hodonínsko má čtyři kandidáty: Libora Ambrozka a Zdeňku Třeštíkovou z Hodonína (KDU-ČSL), Františka Novotného z Hodonína (Moravané), Antonína Janáse z Blatnice pod Sv. Antonínkem (Koruna Česká) a Stanislava Horňáka z Veselí nad Moravou (Dělnická strana).