„Člověk přijde, rozloží si na zem deku či stoleček, na něj si vyloží medaile, karty, známky, obrázky, staré knihy, panenky či starou skříň, kterou nemůže prodat,” popisuje Pavková, jak pravý blešák vypadá.

Oblíbila si je například ve Vídni. „Líbí se mi jejich atmosféra i to, že tam člověk najde plno věcí, které ho osloví a které by jinde nesehnal. Ať už je to stará lampa nebo jiná věc, které se chce někdo zbavit, ale nechce ji vyhodit do popelnice,” vypráví majitelka čajovny, která si z blešího trhu dovezla například starožitný porcelán.

Podle ní totiž nejsou bazary nafukovací a každý nemá možnost prodat věci přes internet. „Přes ten si člověk nemůže věci ohmatat a vyzkoušet. Pak je mnohdy zklamaný,” říká.

Kromě toho je bleší trh také možnost pro setkávání lidí se stejnou sběratelskou vášní či hobby. "Zajímavý je i proto, že doba není lehká a každá kačka se hodí," usmívá se Pavková.

První bleší trh plánuje v lednu. Konat se bude na čerstvě upraveném dvorku čajovny. Zvykem je, že bleší trh začíná brzy ráno a končí se setměním. „To víte, největší špeky se prodávají ráno. A kdo dřív přijde, ten dřív mele."