Lidé tak nebudou muset dojíždět do Kyjova nebo až do Brna. Novince dali tento týden zelenou radní Jihomoravského kraje, a to když schválili výstavbu nového pavilonu zobrazovacích metod za předpokládaných 183 milionů korun.

„Magnetická rezonance je v dnešní době časté vybavení moderních nemocnic, ale v Hodoníně dosud chybělo. Lidé nebudou muset cestovat do Brna nebo jiných měst. Kraj poskytne na projekt ze svého rozpočtu osmdesát milionů korun, třiasedmdesát uhradí nemocnice a na zbytek si vezme úvěr,“ uvedl krajský radní pro oblast investic Vladimír Šmerda. Stavba má být hotová v polovině roku 2024.

Jiří Koliba, od prvního prosince nový ředitel Nemocnice TGM v Hodoníně, nad plánem půlmiliardové investice spojené s novým pavilonem zobrazovacích metod.
Nový šéf hodonínské nemocnice Koliba: Velká očekávání vkládáme do gynekologie

Nový pavilon naváže na stávající budovu nemocnice jako její dvoupodlažní přístavba. Uvnitř bude ve vstupním podlaží čekárna, zázemí pro personál i pacienty, recepce, vyšetřovny skiagrafu, skiaskopu, magnetická rezonance a pracoviště CT s příslušenstvím, jako jsou kabiny, toalety, přípravny, popisovny či technické místnosti.

„V suterénu budou skladové a technické zázemí lékárny, prostory pro spisovnu a uložení zdravotnické dokumentace a technické provozy – strojovna vzduchotechniky a elektrorozvodna,“ vyjmenovala mluvčí krajského úřadu Alena Knotková.

Cenu přímo ve Vídni převzal zakladatel Myco David Minařík.
Start-up z Kyjova zazářil v zahraničí. Za houbový materiál má ekologickou cenu

Jelikož radiodiagnostické oddělení obsadí nový pavilon, v nemocnici se uvolní stávající prostory. I ty se mají ještě rozšířit. „Vznikne nový prostor urgentního příjmu. Ten stávající, který je vzadu u chirurgické ambulance, není ani kapacitně, ani dispozičně vyhovující dnešním požadavkům pro urgentní příjmy. Tady jde o stavbu, u níž se budeme pohybovat v částce kolem sto padesáti milionů korun,“ doplnil ředitel nemocnice Jiří Koliba.

K Hodonínu nejbližší magnetické rezonance mohou pacienti využívat v Nemocnici Kyjov od poloviny roku 2016 a v Nemocnici Břeclav pak od začátku minulého roku.