„Půjde o krátkodobé uzavření předběžně do pondělí sedmého. S krajskou hygienickou stanicí jsme se dohodli na tomto řešení z preventivních důvodů,“ uvedl ředitel Antonín Slezák s tím, že jedna z členek pedagogického sboru byla totiž nakažena.
„Nechceme riskovat. Rozhodli jsme se pro toto krátkodobé opatření s tím, že necháme rychle testovat všechny pedagogické pracovníky,“ doplnil ředitel. Pro žáky budou uzavřené nejen třídy, ale i školní družina, klub i jídelna.

V hodonínském okrese za poslední celý den, tedy úterý, přibylo nových 25 pozitivně testovaných, což bylo nejvíce na jižní Moravě. Aktuálně hygienici evidovali v okrese na covid-19 pozitivních 127 lidí. „Nárůst počtu případů je nyní nejvyšší v okrese Hodonín. Tento okres byl až do července regionem se zcela minimálním výskytem případů covid-19,“ připomněla ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Renata Ciupek.

Aktuální nárůst souvisí podle hygieniků s nepříznivou situací v sousedním okrese Uherské Hradiště. „A zejména s importem desítky případů onemocnění z letních zájmových aktivit v jižních Čechách. Onemocnění se dále šířilo obvyklým těsným kontaktem v rodinách, odkud se dostalo do několika pracovních kolektivů,“ vysvětlila ředitelka.

Cestu šíření se podle ní podařilo ve všech případech zpětně vytrasovat. „Všechna tato ohniska výskytu jsou zajištěna opatřeními. Naprostá většina případů je s mírným průběhem lehkého respiračního onemocnění nebo bez příznaků,“ přiblížila lékařka