„V 8.46 přijaly naše operátorky tísňovou výzvu o pádu muže z asi dvacetimetrové výšky. Při příjezdu na místo našel zasahující tým muže při vědomí v cyklóně," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Radek Turin.

Vzhledem k tomu, že nebylo možné zraněného z prostoru dostat ani ve spolupráci s hasiči, byl na místo povolán speciální vyprošťovací tým z Brna. „Muž byl po celou dobu vyprošťování při vědomí, ale utrpěl závažná poranění. Byla mu poskytnutá veškerá přednemocniční péče," uvedl Turin. Na místo se dostal i tým letecké záchranné služby, který si zraněného převzal a následně ho za stálé péče transportoval na Urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice.

Hodně práce měli s vyprošťováním hasiči. „Samotné vyproštění z šachty bylo poměrně náročné, a prováděla jej za spolupráce s hodonínskými hasiči jednotka z brněnské stanice Lidická, pomocí lezecké techniky," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle něj bývá podobné vyprošťování poměrně výjimečné.

Nehodu potvrdil i mluvčí ČEZu pro obnovitelné zdroje Martin Schreier. „Při generální opravě na zařízení Elektrárny Hodonín došlo k pádu pracovníka dodavatelské firmy do takzvaného cyklonu. Jde o zařízení sloužící k odlučování pevných částic z odsávaných spalin, které bylo v průběhu opravy mimo provoz," sdělil Schreir.

Na místě posledního případu se objevila také policie. „Zajistili jsme svědecké výpovědi, ale předpokládám, že případ bude řešit inspektorát práce," uvedl hodonínský policejní mluvčí.

To potvrdil také vedoucí inspektor Oblastního inspektorátu práce pro Jihomoravský a Zlínský kraj Tomáš Musil. „Po přečtení hlášení podrobně prošetříme příčiny a okolnosti, a to i ve spolupráci s policií," dodal vedoucí inspektor.