Jedno z nich je u obchodu naproti kostelu. „Byly tam jen dobité a polámané panely. Nyní tam máme pěkné parkovací místa pro ty, kdo tam jezdí nakupovat," sdělil hovoranský starosta Josef Grmolec s tím, že parkoviště vyšlo na tři sta padesát tisíc korun a jednota přislíbila spoluúčast.

Další vyrostlo u zdravotního střediska. „Parkuje u nás dost lidí ze sousední obce, kteří pak jedou autobusem na Brno. Původní parkoviště u střediska tak bývalo přeplněné. Navíc v rodinách přibylo aut," vysvětluje rozšíření starosta. U střediska přišla na řadu i generální oprava chodníků a rozšířila se stanoviště pro kontejnery. „Myslím si, že dřívější parkoviště u zdravotního střediska bylo opravdu malé a nové dobře poslouží," sdělil Petr Fasora z Hovoran.

Největší parkoviště vzniklo přes prázdniny za zhruba sedm set tisíc korun u hřbitova, kde nyní může stát osmadvacet vozů. Místo posledního odpočinku nabízí i další novinku. „Rozhodli jsme se zpevnit cestičky, protože hliněný povrch při deštivém počasí byl kluzký. Část chodníků už je pospravovaných z kachlí, které jsme brali z rekonstrukce chodníků. Tam jsme totiž dávali zámkovou dlažbu, dobré kachličky jsme schovali a pak použili na hřbitově," vysvětlil Grmolec.

S rozšířením silnice pod školu začali Hovoranští už první prázdninový den. „Vedla tudy jen úzká cesta, kterou během školního roku hojně využívali rodiče, kteří vezli děti do školky a školy. Na obecních pozemcích jsme cestu rozšířili na dvouproudovou silnici," představil investiční akci za půl milionu korun starosta.