Nefunguje řízení provozu a řidiče rozpaluje postávání v kolonách ve vedrech i špatné značení. Rušno je kvůli tomu i na sociální síti. „Včera před polednem jsem jela z Bzence do Vracova zhruba padesát minut. Kolona plná kamionů, začínala u benzinky a během dvou minut byla až do zatáčky u bývalého Trudu,“ uvedla Hana Raiskubová.

Představitelé Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má opravu na starosti, na dotazy Deníku Rovnost ve čtvrtek opakovaně nereagovali. O opravě nejednali ani s vedením města. „Byl jsem stejně překvapený jako řidiči. Najednou tu byly stroje, začali frézovat silnici a nikdo o ničem nevěděl. Nikdo po nás nechtěl žádné vyjádření ke stavbě, nikdo neřešil, jak bude organizovaná doprava,“ zlobí se starosta Jaromír Repík.

Kolony u Vracova:
• V pondělí vjely na hlavní průtah obcí stavební stroje
• Opravu státní silnice I/54 z Kyjova do Bzence ŘSD městu nenahlásilo
• Doprava je řízena pouze zaměstnanci stavební firmy, na místě panuje chaos
• Řidiči čekají v kolonách desítky minut

Zástupci ŘSD podle něj přiznali, že se stala chyba. „Dostali jsme ale jen dodatečnou informaci, že oprava silnice I/54 bude probíhat v ulicích Vlkošská, náměstí Míru a Bzenecká. Rychlost je stanovená na třicet kilometrů v hodině a oprava potrvá asi měsíc,“ řekl Repík.

Teď je podle něj větší část silnice vyfrézovaná, dělníci začnou opravovat poklopy a kanalizační vpusti, potom položí finální asfaltový povrch.

Diskuse lidí vyvolává i to, zda byla oprava nutná. Podle mnohých byla silnice v dobrém stavu. „Rozhodně nebyla zničená, ani neměla vyjeté koleje,“ řekl Filip Novotný.

Dílčí opravy by stačily i podle Repíka. „Byly tam nerovnosti, zda ale byly opravy nutné v tomto rozsahu, nedokážu odborně posoudit. Více bychom uvítali opravu silnice na Hodonín, o kterou žádáme už čtyři roky,“ zakončil starosta.