V Kyjově se zpívání už podruhé konalo nikoliv pod vánočním stromem, ale kousek od něj. Na schodech kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kyjově. „Diváci to uvítali, protože je nás tam lépe vidět a slyšet,“ vysvětlil jeden z pořadatelů akce Jiří Petrů. Na schodech zpívali členové Ženského sboru, Mužského sboru a Taneční složky Slováckého souboru Kyjov. O hudební doprovod se postarala DH Žadovjáci.

Ve Vracově jsou účinkující této tradiční akce každý rok jiní. Letos se představilo nové uskupení, které vzniklo při tamním španělském centru Chamartín, smíšený pěvecký sbor Harmonie. Na rozdíl od Kyjova zpívali Vracovští přímo pod vánočním stromem u radnice.

Obě akce byly také pozvánkou na další vánoční akce. Kyjov v pátek 25. prosince od 20.00 při besedě u cimbálu v kulturním domě přivítá vzácného hosta. Bude to Miroslav Dudík, vnuk legendárního primáše Samka Dudíka. Je to nejenom uznávaný houslista, zpěvák a upravovatel lidových písní, ale i organizátor folklorního života na Slovensku. Bude mluvit, zpívat i hrát.

Ve Vracově se zase uskuteční výstava věnovaná perníkům. Od neděle 27. prosince se představí nejen perníky do zlatova upečené, ale také jejich historie. Perníkové expozice naleznete v sále budovy Chamartín v Luční ulici.