Ten bude zřejmě hřiště provozovat. Začínající cyklisté přijedou před světelnou křižovatku, počkají si před přechody pro chodce, projedou jednosměrkou, kruhovým objezdem, kolem autobusové zastávky a samozřejmě najdou zázemí i s přístřeškem a lavičkami. „Dopravní výchova je pro naše nejmenší základem prevence a bezpečnosti na silnicích. Těším se, že se na novém hřišti, nejen při jeho slavnostním otevření, potkám se spoustou začínajících cyklistů,“ vyjádřil se kyjovský starosta František Lukl.

Zastupitelé Hodonína rozhodli, že byty v lokalitě Pastelky zůstanou v majetku města, zahájí opravy.
Oprava Pastelek? Nejdříve hledají projektanta

Stavební práce začaly koncem června a vyšly na necelé čtyři miliony korun. Více než polovinu nákladů pokryla krajská dotace. Pětapadesát metrů dlouhé a pětadvacet metrů hřiště leží v areálu tamního Sokola v Komenského ulici. Zájemci si novinku budou moci vyzkoušet poprvé v pondělí odpoledne při slavnostním otevření. Na děti tam po prvním školním dnu čeká také malování na obličej, prohlídka hasičských a policejních aut, občerstvení nebo třeba volný vstup do sousední dětské herny Sokolíček.

To v okresním městě si na zahájení provozu stálého dětského dopravní hřiště, které má mít i cvičnou cyklostezku, ještě počkají. Vzniknout má v areálu Duhovky na náměstí Bohuslava Martinů v místní části Bažantnice. „Pro dopravní hřiště bylo v minulém týdnu vydáno pravomocné územní rozhodnutí. V dalších krocích se bude připravovat dokumentace a podklady pro stavební povolení a pro výběr zhotovitele,“ informoval včera mluvčí hodonínské radnice Josef Horníček.

Tento školní rok tak Hodonínští vjedou do dopravní výchovy na provizorním hřišti při základní škole ve Vančurově ulici na sídlišti Rudolfa Filipa. „Jezdí k nám žáci ze šestnácti spádových základních škol. Začínáme příští měsíc a pokračovat budeme až do poloviny listopadu,“ nastínil nejbližší program v Hodoníně instruktor a městský strážník Stanislav Urbánek mladší.

Ilustrační foto.
Nesouhlasí s těžbou u zdroje pitné vody. Pošlou ministerstvu dopisy se štěrkem