Do Lipova vyjelo v neděli desátého března před sedmou hodinou ranní více než deset jednotek hasičů. „Právě zasahujeme u rozsáhlého požáru rodinného domu, vyhlásili jsme druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedli brzy ráno hasiči na síti X.

Následně upozornili, že se na místě pohybuje více hasičských vozidel, což může komplikovat dopravní situaci. „Nasazeno máme sedm dobrovolných jednotek a pět profesionálních, z toho jedna je ze Zlínského kraje. Na místo jede také protiplynový automobil s dýchací technikou,“ upozornili jihomoravští hasiči.

Pokácené stromy u silnice I/55 ve Strážnici.
Stop pilám ve Strážnici: Místní se vzepřeli kácení třešní u silnice

Při příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří celá střecha domu a velká část domu. „Jednu osobu jsme úspěšně zachránili a předali do péče záchranářů," popsal následně mluvčí jihomoravských hasičů Štěpán Komosný.

Hasiči použili k boji s ohněm pět proudů vody i automobilový žebřík, který hasil v horních patrech domu. Požár se jim podařilo lokalizovat před osmou hodinou ranní. „Velitel zásahu rozhodl o povolání statika, který měl prověřit celkový stav budovy. Na místo vyjel i speciální protiplynný vůz s dostatečným zásobením dýchací techniky pro hasiče. Při zásahu hasiči vytáhli také osobní automobil, který se nacházel v garáži domu," pokračoval Komosný.

Zdroj: Youtube

Zlikvidovat požár se hasičům podařilo krátce po jedenácté hodině dopoledne. „Příčina požáru je stále předmětem vyšetřování. Vyšetřovatel pracuje s dvěma verzemi, a těmi jsou nedbalost, nebo technická závada," doplnil mluvčí jihomoravských hasičů.

Předběžnou škodu hasiči odhadli na více než pět milionů korun. Další tři miliony korun hasiči zachránili zásahem. Mluvčí hasičů Komosný ještě ujistil, že místo budou raději kontrolovat dobrovolní hasiči z Lipova.