O uvolněnou parcelu se však hned přihlásil další zájemce. „Je to firma, která v zóně již sídlí, a to hned vedle zmíněné parcely. Chce tam mít halu a výrobní prostory pro asi čtyřicet až padesát lidí," řekl vracovský starosta Jaromír Repík.

Pro společnosti, které chtějí ve vracovské průmyslové zóně stavět, platí stejná pravidla, do dvou let musí mít stavební povolení a zahájit stavbu, jinak si město začne hledat dalšího zájemce. „Zóna už je celá zaplněná. Nyní jenom čekáme, jak dopadne záměr ještě jedné firmy, které lhůta začátkem příštího roku také vyprší," doplnil Repík.

Průmyslová zóna na okraji Vracova u silnice směrem na Vlkoš začala vznikat už před více než deseti lety. Tehdy se tam nastěhovala jedna společnost, projekt se poté ale pozastavil. Oživení přišlo před asi třemi lety, kdy město dokončilo zbytek infrastruktury a oblast se začala opět zaplňovat. Dnes jsou tam tři budovy a další se staví. „Celkově by v průmyslové zóně mohlo najít práci až dvě stě padesát lidí," odhadl Repík.