Účast i druhové zastoupení hub bylo podle prezidenta mykologického kroužku Václava Koplíka mimořádné. "Houbám letos nepřálo počasí, bylo dost sucho a foukal vítr. Neměly pohodu k tomu, aby narostly," řekl prezident kroužku.

Na výstavě si mohli návštěvníci prohlédnout až dvě stě druhů hub. „Máme velikou radost z návštěvy našich slovenských partnerů ze Záhorí, Skalice a Mariánky. Hodně nám výstavu obohatili, asi pětaosmdesát procent jsme nasbírali my, zbylých patnáct procent dovezli oni," doplnil Koplík.

Mezi nejvzácnější houby na výstavě patřily muchomůrka císařská a psivka ravenelova. „Houbám se věnuji už jednadvacet let. V Mariánce u Bratislavě máme podobné výstavy už jedenáct let a pokaždé k nám přijeli houbaři z Ratíškovic a přivezli s sebou i vzorky na výstavu, tak jsme si začali navzájem vypomáhat. Přivezli jsme holubinky, štítovky, bedli a další. Houby v České republice se od hub na Slovensku příliš neliší, snad jen množstvím," popsal tajemník slovenské mykologické společnosti při slovenské akademii věd, Jan Červenka.

Z Ratíškovic se přišli na houby podívat i rodina Klembových. „Rádi sem chodíváme na houbový guláš a přitom zhlédneme i výstavu, každoročně nás některý druh překvapí. Tento rok jsme například viděli psivku, ta zde ještě nebyla," řekla Marcela Klembová, která přišla i s manželem a potomstvem.