Zhruba deset zájemců se už na obecní úřad obrátilo. „Naším záměrem je, aby se následně vysazovaly ovocné stromky, jako jsou hrušky, jabloně či trnky," přiblížil místostarosta.

V největší vesnici okresu mají letos za sebou už dva zelené počiny. První z nich měl pracovní název Ratíškovické Province, díky kterému se rozkvete a rozvoní hlavní ulice obce Vítězná. „Dílo jsme převzali, takže i přes velká horka jsme již zalévali," uvedl Šťastný. Tomu ale předcházelo odstranění poškozených dřevin a u některých ozdravný řez. V dubnu a květnu pak výsadba nových stromů, keřů a trávy. Dominantními prvky jsou zejména levandule a hrušně. První měsíce v nové zemi ale nebyly jednoduché právě pro ovocné stromy. Vandalové třináct z nich poškodili tím, že jim zlámali spodní větve. I přes tyto obtíže se bude zelenat také ulička mezi Dědinou a Polní, kde jsou nyní vysazené hrušně.

Poslední novinkou dotovanou ze státního fondu je projekt Komenského sen, díky kterému se oživil areál základní školy. „V zimě se provedly ořezy, odstranily se dřeviny a jejich kořeny. Následně se sadilo a zalévalo," uvedl místostarosta. Kvůli velkým vedrům uschlé keře ještě musí firma dosadit. Na září je plánovaný osev trávníku. Z obecních zdrojů ještě Ratíškovičtí doplnili v areálu chodníky.