„Učinila jsem tak z několika důvodů. Jedním z nich je i to, že nemohu aktivně spolupracovat s koalicí, jejíž vznik popírá výsledky svobodných a demokratických voleb. Navíc nesouhlasím s kroky a postupy městské rady v posledních dnech a nechci být s nimi jakkoliv spojována,“ zdůvodnila Dřímalová, proč odmítla účast v redakční radě Hodonínských listů.

Svého kandidáta nenavrhla ani další opoziční strana, a to sice KDU – ČSL. Důvodem byl článek radního za Změnu Vítězslav Krabičky v posledním vydání Hodonínských listů, který lidovec a zastupitel Ladislav Ambrozek označil za lživý a nenávistný.

Není to fair play

„Pokud se aktuální koalice začne chovat elementárně fair play, jak tomu bylo u nás, budeme o účasti v redakční radě uvažovat,“ napsal v SMS zprávě Ambrozek.

Městská rada tak měla na výběr ze tří kandidátů: Jana Králíka z ODS, Tomáše Sotoniaka za TOP 09 a Lubor Šimečka ze seskupení Šance pro Hodonín.

V redakční radě nakonec zasedne hodonínský zastupitel Králík. Členství v radě se vzdala radní za KSČM Martina Milerová. Podle starosty Jiřího Mráky tak učinila z praktických důvodů, aby redakční rada byla schopná rychlého a operativního jednání, což při větším počtu členů není vždy možné.

Redakční radu Hodonínských listů tak nakonec tvoří starosta Jiří Mráka, místostarosta Roman Sedlačík (oba ČSSD), radní za Změnu Vítězslav Krabička, mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková a zastupitel za ODS Jan Králík.