„Začínáme evakuovat. Stěhujeme nejvíce postižené a zařízení domácností. Voda pořád stoupá, čekáme, kdy začne kulminovat. Vody je víc než při květnových povodních,“ popsal situaci rohatecký starosta Miroslav Králík, který nedokázal odhadnout, jak se situace bude vyvíjet. „Tyto povodně mají rychlý spád, vůbec nejde odhadnout, kdy voda dorazí,“ řekl.

Během dne si však lidé z ulice Baráky mohli oddechnout. Přestalo pršet a na obloze se objevilo i slunce. Přesto byli lidé rozhořčeni. „Zažívám to po čtvrté. Je to náročné. Od sedmadevadesátého nám slibují protipovodňovou hráz. Do dneška se nic neděje,“ posteskla si místní žena.

Místní dobrovolné hasiče z Rohatce a další jednotky z Hodonínska ve čtvrtek vystřídali kolegové z Brněnska. „Do Rohatce odpoledne dorazil dvaadvaceti členný odřad z Rosic a okolí na Brněnsku. Hasiči z pěti profesionálních a dobrovolných jednotek přijeli i s technikou včetně čerpadel pro uvolňování zatopených sklepů,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Haid, který doplnil, že v ulici Baráky a Slovácká už leží asi sto metrů dlouhá hráz.

PETR TUREK
ZUZANA ČERNÁ