„Doslechl jsem se o tom, že plkače soutěží i jinde. Tak jsem chtěl uspořádat něco podobného v tom duchu, aby to byla zábava především pro domácí. Po prvním ročníku jsme byli ale v šoku z toho, že přišlo víc diváků z okolí než domácích," připomněl první ročník akce, na kterou dorazily téměř dvě stovky diváků, josefovský starosta Vojtěch Pospíšil.

Na sedmnáct strojů z Josefova, Prušánek a Dolních Bojanovic čekal okruh, jehož délka přesahovala jeden kilometr a nejrychlejší stroj jej zvládl za čtyři minuty. „Letos trať zřejmě trošku prodloužíme. Opět se bude závodit ve čtyřech kategoriích s tím rozdílem, že přibudou klasické traktory," upozornil starosta.

Traktory vyrobené do roku 1990 nahradí loňskou kategorii kosmonaut, což byla soutěž s vinohradnickou konví. Stejné zůstanou kategorie fréza, plkač i traktor veterán. „Účelem akce je, aby se především setkali milovníci a obdivovatelé těchto strojů, dobře se pobavili a také se předvedli. Přestože chceme udržet rodinnou atmosféru, tak budeme rádi, když přijdou i noví účastníci," dodal Pospíšil.