„Na další grilovačku donesla podomácku vyrobený kečup kamarádka, začali jsme to porovnávat a napadlo nás, že uspořádáme košt kečupů," vzpomenul na prvotní myšlenku organizátor koštu kečupů, který se v sobotu desátého listopadu uskuteční ve Tvarožné Lhotě. Zapojit se mohou do soutěže všechny šikovné hospodyňky či ti, kteří dají přednost domácímu kečupu před kupovaným.

Kategorie ostrý či sladký se zatím nekonají. „Košt začíná v šestnáct hodin. Od patnácti hodin mohou nosit lidé vzorky. Letošní ročník bude zkušební, takže jen diplomy oceníme nejlepší vzorky. Ty si zvolí návštěvníci bodováním. Vzorky ohodnotí číslem od jedničky do pětky," vysvětlil Říha s tím, že příchozí dostanou párky nebo klobásky se kterými kečupy ochutnají.

Součástí akce bude i Mistrovství rychlovarných konvic, do kterého se mohou také přihlásit ti, kteří svému elektrospotřebiči věří. „Soutěž bude spočívat v tom, že vždy tři majitelé konvic dostanou litr studené vody z kohoutku a začnou vodu vaři. Ten, jehož konvice uvaří vodu nejrychleji, postoupí do dalšího kola, až vzejde jeden vítěz," popsal Říha. Vítěz získá putovní pohár.

Akce se koná v sále Společenského domu.