Jeho nástupcem se tak stal lídr vítězné kandidátky SNK a dosavadní místostarosta třiapadesátiletý Václav Vágner. „Jako Sdružení nezávislých kandidátů jsme měli pět zastupitelů. Navíc nás podpořili dva z KDU–ČSL a jeden nezávislý kandidát – hasiči,“ popsal průběh volby nový žarošický starosta.

Místostarostkou Žarošic je nově lídryně sociálních demokratů sedmačtyřicetiletá Jana Mackrlová. Ta získala v komunálních volbách celkově nejvíc hlasů a na post místostarostky ji ve veřejném hlasování podpořilo deset z patnácti členů zastupitelstva.

„Našimi prioritami je dobudování inženýrských sítí pro třetí etapu výstavby rodinný domků na trati Oujezdky, vybudování nové kanalizace a čističky odpadních vod,“ nastínil plány nový starosta Václav Vágner, který v uplynulých deseti letech působil jako místostarosta.

V Těmicích se bude rozhodovat ve středu

Těmice – Na státní svátek mají naplánované ustavující zastupitelstvo Těmice. Spory o vybudování kompostárny zamíchaly s obsazením sedmičlenného zastupitelstva. Starostovský post bude obhajovat Karel Král, jehož kandidátka Pro rozvoj obce získala tři mandáty.

Druzí Nezávislí pro Těmice a ochranu zdravého životního prostředí s místostarostou Ladislavem Uhlířem a lídryní kandidátky Marií Vítkovou mají dva zastupitele. Jeden mandát má také Vojtěch Špendlík z SNK-Alternativa a Ivana Kostílová ze Správné volby.