Téma návštěvníkům tamní zoologické zahrady zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů a prolézačka v podobě barevných domečků.

Z recyklovaných materiálů je vyrobena většina prvků. Ekokoutek vznikl díky společnému projektu společnosti EKO-KOM, Jihomoravského kraje, ZOO Hodonín a Města Hodonín.

„Na malém prostoru jsme se malým i velkým návštěvníkům hodonínské zoologické zahrady snažili zprostředkovat zajímavé informace o třídění odpadu a jejich recyklaci," řekl Milan Hroudný 
z EKO-KOMu.

Centrálním prvkem expozice je informační panel s devíti průhlednými otočnými válci. „V nich jsou umístěny ukázky recyklovaných materiálů z vytříděných odpadů – například takzvaný PET-flake – rozdrcené a vyčištěné „vločky" z plastových lahví, které následně slouží třeba k výrobě umělých vláken," vysvětlil Hroudný.

Ve válcích si zájemci mohou prohlédnout také materiály či výrobky z papíru, nápojového kartonu a skla. Informační tabule obsahuje kromě otočných válců také zajímavé údaje týkající se třídění a rovněž informace o výrobě a zpracování jednotlivých komodit včetně popisu prezentovaných exponátů.

Zábavný aspekt místa a propojení s tematikou přírody a zoo představuje unikátní prolézačka, sestavená z domků, které jsou vyrobeny 
z recyklovaného plastu.

„Ekokoutek zaměřený na třídění a využití odpadů nejen účelně doplňuje naše dětské hřiště, ale také zapadá do témat z oblasti životního prostředí, která už v naší zoo prezentujeme. Věříme, že se hravá forma expozice bude líbit nejen dětem, ale i dospělým návštěvníkům," uvedla mluvčí Zoo Hodonín Bohuna Mikulicová.