Ta dostala po válečném bombardování poškozené plátno od svého otce Antonína Ingra. „Od sedmdesátých let jsem měla svatou Barboru v pražském bytě, v mém moravském pokoji. Tam jsem mívala to, co si ze Slovácka cením. Když mi začalo přibývat roků, tak jsem uvažovala, kam tento obrázek, který mám ráda a nechala jsem jej restaurovat, umístit," připomněla olympijská šampiónka v hodu oštěpem.

Nakonec se rozhodovala mezi dvěma lokalitami. Tím prvním bylo místo posledního odpočinku jejího manžela, legendárního běžce Emila, Rožnov pod Radhoštěm. „Původně jsem jej chtěla dát do tamní kapličky. Pak jsem si ale řekla, že tam nebude živý," přiblížila rozhodování čestná občanka Vacenovic.

Pak si vzpomněla právě na vacenovický kostel. „Taťkovi se vždy líbil, že byl světlý, pěkný a veselý. Je takovou pěknou místností, kam člověk rád chodí si posedět a zafilozofovat o svém životě. V souvislosti s tím, jsem se rozhodla dát obraz tam, kde náboženství žije a pulsuje," svěřila se Dana Zátopková s tím, že se zeptala místního faráře Viliama Gavuly, jestli bude mít o plátno zájem.

A ten měl. „Budeme na vás pamatovat a obraz nám bude připomínat váš život, vaše životní příběhy a také vaši lásku a vztah k Vacenovicím," řekl při přijmutí daru duchovní správce vacenovického chrámu Viliam Gavula.

Těm, kteří nestihli být při předání obrazu, setkání či závěrečném pohoštění, Dana Zátopková vzkázala pozdravení prostřednictvím starostky. „Dana Zátopková se u nás opět cítila výborně, všechny pozdravuje a děkuje," dodala vacenovická starostka Jana Bačíková.

Obraz sv. Barbory
Pochází z roku 1861. Od svého vzniku byl majetkem rodiny Ingrovy z Vacenovic. Jeho prvním ověřeným majitelem byl rolník Vincenc Ingr (1852 – 1925), který byl v letech 1896 až 1909 rychtářem ve Vacenovicích. Ten jej odkázal synovi Martinovi, tek jej pak daroval bratrovi Antonínovi. Ten byl otcem pozdější olympijské vítězky Dany Zátopkové, roz. Ingrové. Při bombardování v roce 1944 byl obraz poškozený. Plátno bylo roztržené a rám se zcela rozpadl. Plukovník Ingr jej později takto poškozený věnoval dceři Daně. Ta jej po přestěhovaní do Prahy nechala restaurovat. V neděli 13. dubna 2014 jej Dana Zátopková darovala kostelu Božského srdce Páně ve Vacenovicích.