Blahušek spolu se svou rodinou a několika brigádníky obhospodařuje půdu v lokalitě Rúdník. „Některé pozemky jsem zdědil, většinu postupně nakupujeme. Moji prarodiče byli, jak se tady říká na Slovácku, kovozemědělci. To znamená, že chodili do práce a k tomu se starali o pole," popisuje.

Kromě pěstování zeleniny a ovoce chová ovce, které nechává volně se pást. Možná díky svému vztahu k přírodě jej fascinovala bioprodukce. „Hospodařím už tak deset až patnáct let. Nejdříve jsem zkoušel vynechat chemická hnojiva, nyní už zeleninu pěstuji pouze podle zásad ekologického zemědělství," uvádí.

Svůj život zasvětil také folkloru. Věnuje se Národopisné společnosti Vacenovice a slováckému souboru Omladina. „Skloubit tyto činnosti není vždy jednoduché. Jediné štěstí je, že tyto aktivity děláme společně s manželkou. Jinak by to nešlo," říká muž.

Netají se tím, že by do budoucna chtěl rozšířit prostory pro chov ovcí. „Nyní pro ně máme málo místa. Byl bych rád, kdybych to mohl změnit," prozrazuje Blahušek, který je zároveň pořadatelem nejrůznějších kulturních akcí konaných na Salaši Rúdník. Naposledy se tam na sklonku loňského roku konalo tradiční Gajdošské nokturno. Je to čas, kdy se sejdou lidé z Ratíškovic a Vacenovic a za zvuku gajd zazpívají koledy.