V SAUNĚ I VE VODĚ. Romantiku spojenou s relaxací v saunovém světě, ubytování s výhledem na Pálavu a večeři při svíčkách. Takový valentýnský balíček přichystal až do pětadvacátého února například akvapark Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Břeclavsku. „Relaxaci zajistí také klidová koupel ve speciální sirné vodě, kterou připravujeme pro oba partnery,“ uvedl ředitel akvaparku Petr Pavlacký.

Cena valentýnského balíčku začíná na čtyřech tisících korunách.

VE VÍRU TANCE. Milovníci zdravého pohybu mohou vyrazit v neděli od čtyř hodin odpoledne na kurz společenských tanců do konferenčního a společenského sálu Dukla ve Znojmě. Určený je manželským i nesezdaným párům. „Nechte se provést nádhernými zákoutími tancování za doprovodu zkušených lektorů profesionální taneční skupiny,“ pozval znojemský místostarosta Jan Blaha.

Zájemci si mohou zarezervovat místa do čtvrtka na telefonním čísle 739 389 029.

KULINÁŘSKÝ ZÁŽITEK. Kdo se s partnerem o víkendu vydá do Hodonína, může zavítat třeba do restaurace Ristorante La Rivolta. Láká mimo jiné na domácí paštiku z husích jater s mandlemi, grilovaný telecí hřbet či domácí panna cottu s bílou čokoládou a horkými malinami.

Na humřím salátu si zase pochutnají uprostřed historického Mikulova na Břeclavsku. Tamní Eat Art Gallery připravila od pátku do neděle speciální valentýnské romantické separé.

Příchozí potěší chuťové buňky například ústřicemi s citrónem v rukolovém hnízdečku, pivní polévkou a čokoládovým tiramisu s vaječným koňakem. „Zájemcům o poskytnutí mileneckého azylu nabízíme ubytování s třicetiprocentní slevou, láhev sektu zdarma a snídani,“ lákala provozovatelka galerie Jitka Plesz.

S nabídkou přichází také další podniky. Patří mezi ně například Vinařství U Kapličky v Zaječí na Břeclavsku.

VOŇAVÁ KYTICE. Pozadu nezůstávají ani květinářství. Nejvíc jdou podle květinářky Ivany Fialové z Břeclavi na odbyt růže. „Hlavně červené a růžové, které v sobě nesou symboliku,“ upřesnila Fialová.

Zmínila však, že objednávek nebylo letos tolik jako loni.