„Už tradiční akcí se stal živý betlém mezi zvířátky. Biblická scénka v podání žáků ZUŠ v Hodoníně nebude chybět ani letos. I tentokrát ji lze zhlédnout o poslední adventní neděli. Průvod typických postav vyjde poprvé ve dvě a betlémská scénka se pak v kontaktním dvorku bude až do čtyř hodin několikrát opakovat,“ říká mluvčí zoo Bohuna Mikulicová. Týž den začnou v zoo večerní vánoční prohlídky, a to denně od 16.00 do 19.00 až do 30. prosince. Kromě Štědrého dne. „O tomto svátečním dni zato lidé mohou k jesličkám u pavilonu velkých koček nosit dárky zvířátkům.Hodit se bude ovoce, zelenina, piškoty či neslané a nekořeněné pečivo,“ vyjmenovala mluvčí.

Zoo přitom nezapomíná ani na psí kamarády v útulku, již ztratili své pány. Denně od 20. do 24. prosince včetně, vždy od 14.00 do 17.00 i jim lidé mohou nosit dárečky v podobě psího krmiva, granulí či masových konzerv, a různých pochoutek. Vhod přijdou i deky či hračky. Dárci si za to prohlédnou vánočně vyzdobený útulek, vypijí horký čaj a smlsnou si na nějaké sladkosti.

Pro školáky a školčátka je pak připravena akce Krmítko pro nejmenší. „Jde o přírodovědný program zaměřený na život ptáčků v zimě. Které z dětí bude chtít, může si vyrobit jednoduché krmítko a odnést si je domů,“ sděluje dále Mikulicová a na konec ještě nabízí jednu akci – procházku zimní Dúbravou. „Program připraví sama příroda. Vyrazit na cestu ale může vždy jen jedna třída do pětadvaceti dětí. Na obě akce vzdělávacího centra je nutno předem se přihlásit,“ upozorňuje mluvčí zoo. Bližší informace budou na: www.zoo-hodonin.cz.