Na samotném náměstí mezitím už zpívají folklorní soubory, a to v sousedství vánočního stromu, Ježíškovy pošty a vyřezávaného betlému Pavla Veselého z Bojkovic. Nechybí ani často vyzvánějící kouzelný zvoneček. Příchozí si mohou vybírat z pestré nabídky ve stáncích, kde je k vidění sladké perníkové srdce, koření, čaje, různé vánoční dekorace či dokonce skřítci.

Kdo má chuť na něco dobrého na zub, může si dát například valašské frgály, štramberské uši, trdelníky, lokše, patenty, čertovské uhlíky, bramborák za osmdesát nebo třeba bramborové spirály na špejli za padesát korun.

Ondřej Ruml v Českém Krumlově. Ilustrační foto
Tipy na víkend na Hodonínsku: Strážnice láká na jarmark, Hodonín na Rumla

Právě padesátikoruna je nejčastější cena dvou deci svařeného vína, punče či horké medoviny. Například svařák turbo vyjde ale i na osmdesát korun. Naopak dětský punč je k dostání i za čtyřicet korun. Co se týká medoviny, na výběr je například mandlová či bezová. Kdo dává přednost pivu, nezůstane nasuchu ani za chladných dnů. K mání je na historickém náměstí totiž třeba hned čtrnáctistupňový Vídeňský speciál z Kyjovského pivovaru.

Vánoční jarmark pokračuje na Masarykově náměstí každý den až do úterý devatenáctého prosince.

Vánoční poutákPište na hodoninsky@denik.czZdroj: Redakce