„Jedličku, která měří šestnáct metrů, jsme přivezli v pondělí ze Žeravic. Přišli se s ní osobně rozloučit i majitelé dvou přilehlých domů, kterým dělala radost pětadvacet let,“ sdělila mluvčí kyjovské radnice Denisa Mazourková.

Jeden z majitelů dostal tehdy tento jehličnan k padesátým narozeninám coby půlmetrový stromek. „Kvůli bezpečnosti už ale musela být odstraněn, a tak jsme moc rádi, že ještě u nás ozdobí vánoční čas. Stromek nyní ještě zdobíme a v neděli v sedmnáct hodin jej společně rozsvítíme,“ nastínila mluvčí.

Nominujte vánoční strom, který bude soutěžit v anketě Deníku. Je to snadné, zapojte se a nechte vyniknout právě vašeho krasavce.
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Hodonínska

Kromě klasického stromu na náměstí mají Kyjovští letos také novinku, a to malý stromek na pahorku před Městským kulturním střediskem. Až dostatečně vyroste, má být sám živým stromem. „U něho bude navíc ještě velký adventní věnec,“ doplnila Mazourková.

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromu je v Kyjově součástí prvního dne Adventních trhů, které začínají po nedělním poledni.

Letošní novinkou je ale také to, že trhy s doprovodným programem budou na kyjovském náměstí hned o třech adventních nedělích.

Vánoční poutákhodoninsky@denik.czZdroj: Redakce