O to větší radost měl z fyzikálně chemický rozborů laboratoře Výzkumného ústavu včelařského v Dole u Máslovic v blízkosti pravého břehu Vltavy. V hodnocení zmíněného kritéria totiž jeho lesní tmavě hnědý med dosáhl maxima, a to třiceti bodů z třiceti možných. „Pan Miroslav Vaculík zaslal do naší laboratoře med výborné kvality, který splňuje fyzikální a chemické požadavky svazové normy České svazu včelařů ve zkoušených parametrech,“ uvedl ředitel ústavu Ondřej Procházka.

Vaculík zlatou medailí oceněný med vytočil začátkem letošního srpna doma ve Vřesovicích. „Je to tmavý medovicový med a vypadal velice dobře a hustě, už když jsem začal vytáčet první úly. Nektar na něj nanosily včelky z lesů našich Chřibů, létají za ním až do vzdálenosti šesti kilometrů,“ přiblížil cestu za oceněným medem Vaculík, který je členem kyjovské včelařské organizace.

Přesun lodí Konstancie a Korálky z hlavního toku řeky Moravy na hladinu Staré Moravy v Hodoníně první listopadový pátek.
Jeřáb stěhoval Konstancii: královna přístaviště v Hodoníně plula vzduchem

V současnosti se stará o osmadvacet včelstev. „Jsem moc rád, že Výzkumný ústav včelařský a Český svaz včelařů celorepublikovou výstavu pořádá. Také jim za to děkuju, protože jde o skvělou propagaci včelařství v naší republice,“ dodal Vaculík. Zlatou medaili obdržel v soutěži i v roce 2019.