„Řekli jsme si, že Vánoce chceme začít o adventu, a to způsobem, který není až tak komerční. Přece jen je advent spíše o té svíčce a připomenutí si, co je důležité. Kolikrát si z Vánoc děláme větší problém, než abychom si je užili,“ uvedla starostka obce Martina Bílová důvod, proč se ve Tvarožné Lhotě rozhodli začít advent trochu netradičně.

Adventní věnec v nadživotní velikosti se vedení obce rozhodlo umístit před tamní kostel.

Původně měl však stát mezi obecním úřadem a kostelem. „Kdyby napadl sníh, bylo by to nepraktické, proto jsme se rozhodli místo přesunout,“ doplnila starostka. Železný základ věnce vyrobili zaměstnanci obecního úřadu. Větvičkami ho opletla knihovnice Eva Tomečková.

Původně mělo obec ozařovat světlo z běžných svící, nakonec to ale budou ty elektrické. „Říkali jsme si, že každou svíci zapálíme vždy po týdnu. Nakonec jsme se ale shodli na tom, že svíce budou elektrické a každou další neděli vždy zapojíme další,“ uzavřela Bílová.

Slavnostní rozsvícení adventního věnce, které se uskuteční od šestnácti hodin, doplní krátké pásmo, které si pod vedením Terezy Uřičářové připravily děti z místní Scholy. Slavnostního požehnání se ujme místní farář Miroslav Bambuch.