„V roce 2005 jsme školku stěhovali do přízemí jednoho pavilonu základní školy. Obsazené byly ale jen tři třídy, jedna byla jako spací. Kapacitu jsme tak neměli plnou," připomněla místostarostka Dolních Bojanovic Eva Rajchmanová.

Pak ale začal v obci babyboom a pro děti nestačilo ani maximálních sto dva míst. „Momentálně by byl zájem ještě o další třídu, což jako zastupitelstvo řešíme," řekla místostarostka.

Nyní je tak už dokončená projektová dokumentace pro vestavbu třídy, která vznikne ze skladu u tělocvičny. Bude mít půldenní provoz a kapacitu čtyřiadvacet dětí. Vzhledem k tomu se v současnosti rozšiřuje tělocvična, tak novou třídu mohou v Dolních Bojanovicích otevřít až v příštím školním roce.

Jenže větší zájem byl už letos. „Oslovili jsme ředitelku mateřské školy ve Starém Poddvorově, která pro naše děti nabídla deset míst a všechny se využily. A poddvorovskou školku si rodiče chválí," uvedla Rajchmanová. Těm bojanovické zastupitelé vyšli vstříc i finančně. „Schválili jsme příspěvek na dopravu dětí do školy mimo naši obec, a to ve výši dvacet korun na dítě a den. Ten se bude vyplácet na základě docházky po dobu, než bude vybudovaná regulerní třída," dodala místostarostka.